SQUEEZY pod okiem Macieja Stanowicza

Utworzył: / poniedziałek, 14 listopad 2016 / Bez kategorii
1

W ostatnich tygodniach miałem przyjemność testowania suplementów diety oferowanych przez firmę SQUEEZY. Z tego względu, że prowadzę bardzo aktywny tryb życia (moje treningi, zawody, uczelnia, niedawno jeszcze druga uczelnia, trenowanie innych zawodników, rozpisywanie im planów, organizacja zgrupowań…), niezbędne staje się korzystanie z różnych odżywek. Jestem mile zaskoczony jakością oferowanych produktów. Wraz z Piotrem Kurczabem zajmujemy się trenowaniem kolarzy amatorów. Na organizowanym przez nas zgrupowaniu zawodnicy otrzymali produkty tej marki. Każdy z nich dał radę, nikogo na treningu „nie odcięło”. Interesuję się dietetyką i według mnie bardzo ważny jest też fakt, że produkty SQUEEZY nie zawierają laktozy, a ponadto są bezglutenowe. Z pewnych źródeł wiem, że profesjonalne drużyny kolarskie eliminują z diet zawodników produkty zawierające gluten. Mówi się, że osłabia on odporność organizmu. Dodatkowo u osób, które go nie tolerują, składnik ten powoduje dolegliwości układu pokarmowego, a ponadto może doprowadzić do anemii i zaburzeń pracy mięśni. Wyeliminowanie glutenu z produktów SQUEEZY uważam za duży atut!

Jestem instruktorem Spinning. Cztery razy w tygodniu prowadzę od 2 do trzech godzin zajęć dziennie. Na treningach tych korzystałem ze smacznego napoju SQUEEZY ENERGY DRINK. Jak działa? Doskonale! Momentami wydawało mi się, że dostarcza on energii na dłużej w porównaniu do innych izotoników, jakie  do tej pory stosowałem. Myślę, że może to być prawdą, ponieważ kiedy zajrzałem do składu napoju, od razu rzuciło mi się w oczy, że na 87 gram węglowodanów (które znajdują się w 100 gramach preparatu) prawie połowa to te złożone. Uważam to za duży plus. Tym bardziej, że wszystkie napoje izotoniczne, jakie dotychczas stosowałem, zawierają niemalże wyłącznie cukry proste. Istotne jest, aby energia pochodząca z pożywienia uwalniała się stopniowo – na bieżąco, a nie nagle, co mogłoby spowodować nagły skok cukru we krwi i szybki jego spadek. Szybki wzrost stężenia cukru we krwi (spowodowany spożyciem dużej ilości cukrów prostych), jak wiemy, łączy się z nagłym wzrostem energii, jaką posiadamy. Niestety, efekt ten nie trwa wiecznie i aby utrzymać ten efekt należy już bardzo często i systematycznie uzupełniać zapasy energii. Ciężko to wykonać, więc poziom cukru we krwi spada, spada… To samo dzieje się z naszą energią, dlatego właśnie tak ważne są węglowodany złożone. Powodują one stopniowy wzrost poziomu energii, która utrzymywana jest przez dłuższy okres bez drastycznych skoków.

2

W celu uzupełniania energii podczas swoich treningów, jak i zajęć Spinning korzystałem z batonów energetycznych SQUEEZY ENERGY BAR. W ich składzie również dominują węglowodany złożone. Ich źródłem jest głównie bardzo dobrze przyswajalna przez organizm człowieka maltodekstryna, płatki owsiane i kukurydziane. Produkt ten zawiera też cukry proste. Dzięki takiemu połączeniu nie czułem nagłych skoków energii, a równomierne jej uwalnianie. O to właśnie chodzi w takich produktach. Skorzystałem też z batona SQUEEZY ENERGY SUPER BAR zawierającego w swoim składzie dodatek kofeiny. Jako że swoje zajęcia prowadzę wieczorem, postanowiłem spożyć batona przed swoim treningiem, kiedy byłem już lekko znużony. Kilkanaście minut od spożycia batona rzeczywiście poczułem więcej energii – kofeina zaczęła działać!

Żele energetyczne:
Nie jestem fanem żeli – zdecydowanie wolę batony energetyczne. Być może zraziłem się jeszcze za czasów młodszych kategorii, kiedy to spożywałem gęste żele zaklejające usta podczas wysiłku. Tutaj jednak miłe zaskoczenie. Bardzo fajna konsystencja żeli powodująca, że bardzo sprawnie przebiega ich przełykanie. O to przecież chodzi, aby żel jak najszybciej przedostawał się wzdłuż przewodu pokarmowego. Testowałem żele zawierające kofeinę. Spożyłem 2 saszetki bezpośrednio przed startem wyścigu przełajowego Bryksy Cross w Gościęcinie. Udało mi się wygrać – może coś w tym jest?

W mój aktywny tryb życia bardzo fajnie wgrał się baton proteinowy SQUEEZY RECOVERY BAR. Spożywanie tego batona po moich wieczornych godzinach Spinning było korzystnym posunięciem. Odczułem szybszą regenerację po trwających do późna treningach, dzięki czemu kolejnego dnia budziłem się rano gotów do rozpoczęcia zajęć na uczelni. Produkt ten zawiera w odpowiednich proporcjach zarówno białko pomagające  w odbudowie zmęczonych po wysiłku mięśni, jak i węglowodany, które mają za zadanie umożliwić nadrobienie zapasów glikogenu. Co ważne, baton ten zawiera ograniczoną ilość tłuszczu.
Poleciłbym go również osobom, którym zależy na utracie masy ciała, a które trenują wieczorami. Po wieczornym wysiłku 1 lub 2 sztuki takiego batona mogą zastąpić posiłek, a będzie on zawierał niewiele kalorii (jedna sztuka to niespełna 200 kcal!). Ten produkt smakuje doskonale – jeszcze lepiej od batonów energetycznych!

Dodaj komentarz

DO GÓRY