Jak nie przytyć na jesień i zimę?

Utworzył: / poniedziałek, 05 Wrzesień 2016 / Wskazówki żywieniowe

Zaraz ubrania na lato znikną gdzieś w odmętach szafy, a na wierzch wysunie się cieplejsza odzież… Nieuchronnie zbliża się jesień zwiastująca gorszą pogodę. To jednak nie wszystko… Chłodniejsze dni nie sprzyjają często treningom, przez co wakacyjna praca może pójść na marne ze względu na pojawienie się dodatkowych kilogramów. Chciałbyś uniknąć takiego scenariusza? Przygotuj się na jesień razem z nami i zachowaj najlepszą sylwetkę!

  1. Pij min. 1,5 l wody dziennie

Nie jest już tak gorąco, ale zapotrzebowanie na wodę jest niezmienne przez cały rok. Przyswajanie takiej ilości płynów pozwoli Ci przyspieszyć metabolizm i naturalnie oczyści organizm. Miej zawsze przy sobie butelkę, aby działać z korzyścią dla organizmu.

  1. Warzywa i owoce

Postaraj się, aby każdy posiłek w ciągu dnia zawierał te składniki. Potężna dawka witamin i minerałów jest potrzebna Twojemu organizmowi, dlatego śniadania, obiady, podwieczorki i kolację przygotuj z uwzględnieniem warzyw i owoców – poczujesz się lepiej!

  1. Mniej węglowodanów

W większości przypadków na jesień ograniczamy swoją ruchliwość. Z racji tego, że podejmowanie wysiłku jest rzadsze, należy równocześnie zmniejszyć ilość przyjmowanych węglowodanów. Zapotrzebowanie na niej zmniejsza się wprost proporcjonalnie do częstotliwości treningów, dlatego wskazane jest odpuszczenie sobie ulubionych lodów przynajmniej raz na jakiś czas. Pamiętaj tylko o tym, aby…

  1. … nie rezygnować całkowicie z ćwiczeń!

Mimo że jesienna aura skutecznie odstrasza niektórych przed ruchem, postaraj się regularnie działać na sportowo. Pomyśl o tym, że jesienią temperatura nie jest już tak uciążliwa jak podczas lata i bieganie może być jeszcze przyjemniejsze. Możesz spróbować swoich sił w czymś innym – co powiesz na nordic walking? Wysiłek to najlepsza broń na zbędne kilogramy, dlatego nie zapominaj o ulubionych ćwiczeniach.

  1. Kontroluj wagę

Gdybyś potrzebował wsparcia w zrzuceniu tego dodatkowego kilograma lub dwóch, możesz liczyć na SQUEEZY Athletic. Dzięki temu produktowi można pozbyć się nadwagi, nie tracąc przy tym energii. Pozostań w cyklu treningowym – wspomożesz w ten sposób swoją dietę, aby nawet w zimniejsze dni imponować sylwetką. Pokaż, jak powinien wyglądać prawdziwy sportowiec!

Dodaj komentarz

DO GÓRY