Przegląd jadłospisu – dieta oparta na zupach

Utworzył: / poniedziałek, 12 grudzień 2016 / Wskazówki żywieniowe
leek-791815_1920

Najlepsze odżywianie – płynne odżywianie? O tym, że posiłki stałe powinny zostać wyparte przez zupy postuluje coraz liczniejsza grupa osób. Rachel Beller, prezes zarządu Beller Nutrition Institute, twierdzi, że są one nowymi sokami. Dlaczego dieta oparta na zupach stała się jednym z najpoważniejszych trendów żywieniowych?

Droga ku zdrowiu

Przyjęło się, że zupa poprzedza danie główne podczas obiadu. Zwolennicy nowej teorii przekonują, że dotychczasowe przekonania powinny ulec zmianie i to zupa ma stać się najważniejszym posiłkiem. Co więcej, ma być spożywana także podczas śniadań, kolacji, a nawet deserów. Ta dieta powstała w opozycji do teorii o zbawiennym działaniu soków. Za koronny argument podaje się utratę w procesie przygotowania napoju najbardziej oczyszczającego składnika warzyw i owoców, a mianowicie błonnika. Nie brakuje go z kolei w zupach! W tych posiłkach znajdują się całe kawałki warzyw – a podczas deserów powinny królować zupy owocowe.

Co ważne, dieta oparta na zupach zwraca uwagę na uważne i spokojne delektowanie się posiłkiem. Z racji tego, że do ich jedzenia używa się łyżek, zmusza to do większej uwagi. A o to przecież chodzi!

Dodaj komentarz

DO GÓRY