Suplementacja podczas treningu

Utworzył: / czwartek, 25 sierpień 2016 / Wskazówki żywieniowe

Intensywne treningi wymagają od zawodnika właściwego przygotowania nie tylko pod kątem sportowym. Istotną rolę zaczynają odgrywać przyjmowane substancje odżywcze. Czy posiłki będą w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby ćwiczonego organizmu? W uzupełnieniu braków wydatnie mogą pomóc także suplementy.

Trenując często, musisz liczyć się z energetycznymi stratami. Aby je nadrobić przy zwykłej diecie, musiałbyś jeść bardzo często i bardzo dużo. Efektem byłby przeciążony przewód pokarmowy hamujący Cię przed podejściem do kolejnego wysiłku. Zwróć uwagę na to, że posiłki mają nie tylko pomagać w uzupełnieniu bieżących strat, ale także dostarczyć nieco więcej energii i składników odżywczych na kolejne trening (np. przy dążeniach do wzrostu masy mięśniowej). Nie przesadzaj więc ze zwiększonymi ilościami jedzenia – właśnie w takiej sytuacji kluczowe okażą się odżywki i suplementy. Przyswajane w formie niewielkich, licz silnie skoncentrowanych przekąsek, dostarczą Ci niezbędnych składników i zaspokoją Twoje zwiększone zapotrzebowanie na energię. Suplementy mają dwa zadania – ogólne dożywienie organizmu, a także pomoc podczas regeneracji po wysiłku.

Produkty te nie są traktowane jak normalne pożywienie – są błyskawicznie trawione i wchłaniane w przewodzie pokarmowym. Właśnie te właściwości pozwalają sportowcowi cieszyć się przypływem energii i korzystnym wpływem na odnowę. Przywróć sobie równowagę nawet po bardzo intensywnym treningu w krótkim czasie. Im szybciej ten proces przebiegnie, tym łatwiej będzie Ci wrócić do trybu treningowego, a sam organizm będzie pracował znacznie wydajniej. Większość dostępnych na rynku suplementów i odżywek pełni zarówno funkcje odżywcze i energetyczne, jak i reguluje procesy wytwarzania energii. Dzięki nim zawodnik może poczuć poprawę na polu funkcji fizjologicznych i metabolicznych. To jednak nie wszystko – optymalna praca systemu nerwowego także może być stymulowana przez suplementy. Przekonaj się, że możesz poprawić swoje osiągi i dojść do pełnej sprawności podczas kolejnych treningów. Wielofunkcyjność odżywek to sposób na zyskanie maksymalnych korzyści.

Nie zapominaj tylko o tym, że zwiększona intensywność treningu bez właściwego wsparcia odżywczego, w prostej drodze prowadzi do licznych przeciążeń czy też pogorszenia się dyspozycji psychofizycznej. Aby uchronić się również przed występowaniem chorób, ochroń się poprzez przyjmowanie istotnych składników odżywczych oraz właściwych wspomagaczy. Jeśli decydujesz się na morderczy wysiłek, weź pod uwagę potrzeby swojego organizmu. Tylko dzięki właściwej diecie i suplementacji osiągniesz satysfakcjonujące wyniki, a także będziesz mógł cieszyć się zdrowiem – bez tego nie ma co myśleć o kolejnych krokach na sportowej ścieżce!

DO GÓRY